Leki OTC w leczeniu bólów głowy

bol-glowy-zdjecie

To zdecydowanie jedna z najczęstszych dolegliwości bólowych, która dotyka ludzi nie tylko w naszym społeczeństwie, ale po prostu – na całym świecie. Faktem jest, że jeżeli chodzi o bóle głowy to najczęstsza postać bólu napięciowego wynika bezpośrednio z takich czynników jak deficyty snu, jak przemęczenie. Do tego dochodzi też nadużywanie kawy, alkoholu, stosowanie narkotyków czy ogólnie rzecz biorąc – szkodliwych używek.

To ból tępego rodzaju, który ma krótkotrwały charakter ale bóle mogą się przedłużać i wówczas już trzeba koniecznie zasięgnąć opinii lekarza. Bardzo często występuje migrenowa forma bólu głowy. Warto też zaznaczyć, że mamy do czynienia z ich występowaniem częściej u kobiet aniżeli u mężczyzn. Migrena jest napadowym bólem głowy, towarzyszyć jej mogą wymioty nudności, a także nadwrażliwość na zapachy, dźwięki oraz zaburzenia widzenia. Napady mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu godzin, często mogą mieć podłoże silnie emocjonalne. Ale nie tylko bo ryzyko występowania migren podnoszą niektóre grupy produktów – czerwone wino czy sery.

Jakimi lekami bez recepty możemy skutecznie leczyć bóle głowy? Tutaj trzeba rozgraniczyć podział ze względu na obecność substancji czynnych. I tak – Ibum czy Nurofen to leki na bazie ibuprofenu. Kwas acetylosalicylowy – Aspiryna i Polopiryna. Kwas toflenamowy w leku Migea. W Pyralginie aktywny składnik to Metamizol.

tabletkiWarto jednak pamiętać, że jeżeli bóle głowy mają charakter nawrotowy i jeszcze dodatkowo odznaczają się narastającą siłą i przebiegiem, trzeba będzie się skonsultować niezwłocznie z lekarzem, przypomina farmaceuta z apteki https://aptekapomocna24.pl. Często takie bóle głowy to ważny sygnał kontrolny w kontekście jakichś poważniejszych dolegliwości chorobowych, więc nigdy nie powinniśmy tego tematu bagatelizować. Nie ma się co oszukiwać – bóle głowy choć mogą być powszechne, absolutnie nie mogą być traktowane jako pospolite i bagatelizowane. Weźmy pod uwagę, że organizm ludzki jest skonstruowany tak, że daje wyraźne ostrzegawcze symptomy w bardzo wielu sytuacjach. W związku z powyższym jesteśmy w stanie bardzo konkretnie sobie dobrać takie metody leczenia, które faktycznie przyniosą jakościową poprawę funkcjonowania oraz sprawią, ze wróci nam pełen komfort w codziennym życiu. Nigdy nie wolno bagatelizować bólu, to może się wiązać z tragicznymi w skutkach konsekwencjami – więc lepiej się tego wystrzegać i działać rozsądnie.